Velimeşe Havalandırma


Velimeşe bir fabrika bölgesi olduğu için ortam havalandırmasına ihtiyaç duyulan bir mahaldir. Peki Ortam havalandırması nasıl yapılır, havalandırma sistemleri neden önemlidir? Ortamdaki kullanılmış kirli havanın dışarı atılması ve temiz havanın içeri alınması amacıyla kurulan düzeneğin tamamına havalandırma sistemi denir. Bir ortamdaki kullanılacak klima ve havalandırma sistemlerinin en düşük kapasitesi belli başlı metodlarla hesaplanır. Kapalı alanlarda kişi sayısından dolayı zamanla karbondioksit ve vücuttan yayılan kokular sebebiyle nem birikir. Havanın yoğunlaşmasını sağlayan bu maddeler ortamda atılmazsa ortamda bulunan insanların çalışma performansını ve sağlıklarını olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca ortamda yapılan işe göre atılan kimyasal gazlar ve kötü kokular yayılabilir. Fabrika ya da E-mtia depolarında bu gibi durumlar ile karşılaşabiliriz. Uzun süre boyunca hiç açılmayan emtia depoları bulundukları ortamın havasını zamanla ağırlaştırır ve ortamda nefes alınamaz hale gelir. Bu gibi ortamlarda rahat nefes alabilmek için uluslar arası standartlar tarafından belirlenen havada bulunabilecek karbondioksit oranı en fazla on binde 3, nem ise yaklaşık olarak yüzde elli civarında olmalıdır. Bu seviyede bir standart yakalamak için ortam hacmini, ortamda bulunan insan sayısını ve eşya miktarını belirlemelisiniz.

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma


Tam olarak söz edecek olursak, her saat ortama verilmesi gereken temiz hava miktarı;
-Ortam hacmi,
-Ortam kullanılış biçimi,
-Ortam içerisinde bulunan insan sayısı ve aktiviteler,
-Ortam içerisindeki malzemeler,
-Mutfak ve lavabolara olan uzaklık gibi etkenlere bağlıdır.
-

Havalandırma Çeşitleri Nelerdir?


-1- Lokal Havalandırma Sistemleri
-Tek katlı ofis ve işletmeler, ev ve diğer yaşam odalarının havalandırmasında kullanılır. Lokal havalandırma için gerekli olan klima çeşitleri genellikle duvar tipi inverter klimalar olup, 220V gerilimde çalışan elektrik motorlu ve filtre fanlı klimalardır. Bu klimalar genellikle orta ve küçük boyutlu olup cam ve duvarlara asılabilecek klimalardır.
-2- Merkez Havalandırma Sistemleri
-Bu havalandırma sistemleri insanların daha yoğun olduğu bölgelerde kullanılır. Buna en güzel örnek alışveriş merkezleri çok katlı ofis ve iş merkezleridir. Merkezi havalandırma sistemi kullanan klima sistemleri içerisinde hücreli aspiratör ve geniş bir kanal tesisatı içerir.
-3- Davlumbaz Havalandırma Sistemleri
-Davlumbaz havalandırma sistemleri Lokanta mutfaklarında kullanılan klima sistemleri veya fabrikalarda makinelerin üzerine monte edilen bir sistemdir. Mutfak, boyahane vs. gibi ortamlarda insan sağlığına zararlı havanın ortam dışına çıkarılması gibi bir amaç vardır. Diğer bir amaç ise mutfaktaki yemek kalıntılarını dışarı atmaktır. Yemek kokuları havayı ortamdaki havada kötü kokuya sebep olacağından bu havayı dışarı atmak gerekir. Ancak zehirli olabilecek gazların ortama yaydığı zehirleyici gazlar zamanla meslek hastalıklarına yol açar. İş sağlığı ve güvenliği kanununa göre mutfak bölümünün hacmi ve ocakların potansiyeli baz alınarak uygun davlumbaz havalandırması kurulmalıdır. Alyatek ile iletişime geçerek mutfak havalandırması hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
-Siz de ofis ve iş yerine uygun havalandırma sistemlerinin kurulumunu yaptırarak çalışan personelin çalışma performansını olumlu yönde etkileyebilir ve iş yeri bizim gelirini arttırabilirsiniz. Personelin çalışma performansı arttıkça iş yeriniz daha fazla müşteri kazanacak ve sektördeki yerini garanti altına alacaktır.

Havalandırma


Trakya iklimlendirme ve havalandırma sistemleri 2010 yılından bu yana müşteri odaklı hizmet anlayışı ve kaliteli ürün, kalifiye işçilik prensipleriyle yanınızda yer almaktadır. 0282 726 05 37 Telefonundan bize ulaşabilir ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Çorlu, Çerkezköy, Saray, Tekirdağ, Edirne, Lüleburgaz, Silivri, Kırklareli Gibi Trakya il ve ilçelerinde Havalandırma Sektöründe hizmet veriyoruz.

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma

Havalandırma Nedir


Günümüzde endüstriyel yapılardan evlerimize kadar her alanda kullanılmakta ve talep görmektedir. Mekanik havalandırma sistemleri ortam havasında konforu sağlarken aynı zamanda kokulardan arınmış, ferah ve sağlıklı bir alanda yaşamamıza olanak tanır. Üretim sırasında oluşan ısı, karbondioksit, havaya karışan kimyasallar, toz ve zehirli gazları uzaklaştırarak içeri bol oksijenli taze hava gönderir. Mutfaklarda su ve yağ buharlarını uzaklaştırır. Rutubetli olan bölgelerinizde rutubeti kurutarak temizler, bu sayede bakteri, mantar ve küf oluşumunu engelleyerek sağlıklı yaşam alanları sunar. Çorlu, Çerkezköy, Saray, Tekirdağ, Edirne, Lüleburgaz, Kırklareli Gibi Trakya il ve ilçelerinde Havalandırma Sektöründe hizmet veriyoruz.

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma

HAVALANDIRMA NEDEN GEREKLİDİR?

İmalathanelerde, ofislerde veya endüstriyel alanlarda partiküller, karbondioksit gibi gazlar gibi sepeplerden kirlenen ve ısınan havayı dışarı tahliye etmek içeride çalışanların sağlığını korumak ve sağlamak için mekanik Çorlu Havalandırma havalandırma sistemleri bulunması gerekir. Çerkezköy, Çorlu gibi Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Silivri gibi il ve ilçelerde Havalandırma Firmaları'ndan biri olarak hizmet veriyoruz. Havalandırma sistemleri Lokanta, Banyo, Mutfak, Fabrika, Ortam havalandırma olarak, havalandırma kanalı, baca izolasyon, fan tahsisi firmamız tarafından temin edilip yapılmaktadır... Ayrıca tazelenen hava sayesinde kötü kokularda giderilmekte müşterilerinizin daha hoş ortamlarda bulunmasını ve müşteri portföyünü artırmanızı sağlamaktadır.

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma

Bodrum gibikatlarda zamanında önlenemeyen rutubetli hava birçok işletme ve ev için problemler oluşturmaktadır. Çorlu Havalandırma Rutubet kaynaklı kötü kokunun yanında, bakterilerin çoğalmasına uygun ortam hazırlarken küf oluşumuna da neden olarak insan sağlığını tehlikeye atmaktadır. Havalandırma sistemleri bodrum kat rutubet ve nem sorununa bir çözümdür. İçerideki rutubet kaynaklı kötü havayı dışarı aktararak temizlerken içeriye temiz hava alarak ortam yaşanabilir hale getirilir.

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma

MEKANİK HAVALANDIRMA NASIL ÇALIŞIR?

Ortamı havalandırmak için hava kanalları gerekli bölgelere döşenmektedir. Çorlu Havalandırma Bu hava kanallarının altına asmolen tavan uygulaması yapılarak görüntü kirliliğinin önüne geçilebilir. Hava kanallarının içerideki çıkışlarına havaya yön vermek, basıncı ayarlamak ve dekoratif bir görüntü vermek için menfezler eklenir. Dışarıdaki tahliye çıkışına eklenen elektrik motorlu radyal vantilatör hava kanalları vasıtasıyla içerideki kirli havayı tahliye etmektedir. Üretim yapan fabrikalarda doğaya zararlı madde çıkışı meydana geliyorsa tahliye çıkışına ihtiyaca göre sulu veya karbonlu filtreler eklenerek temiz egzoz sağlanmalıdır. Taze hava kanallarına eklenen radyal vantilatörler ise dışarıdan aldığı havayı filtreden geçirdikten sonra içeriye ileterek ortamı ferahlatır bol oksijenli ve konforlu bir iç atmosfer sunar.

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma

Trakya iklimlendirme ve havalandırma sistemleri 2010 yılından bu yana müşteri odaklı hizmet anlayışı ve kaliteli ürün ve işçilik prensipleriyle yanınızda yer almaktadır. 0282 726 05 37 Numarasından bize ulaşabilir ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Çorlu Havalandırma

Velimeşe havalandırma

Velimeşe havalandırma